HIROSE ELECTRIC DF62B-5EP-2.2C
5 Positions 2 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页3 年前
Future Electronics
3 个月趋势:
+242%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
HIROSE ELECTRICDF62B-4EP-2.2C
CONN PLUG HSG 4POS 2.20MM / 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
HIROSE ELECTRICDF62B-6EP-2.2C
[SignalBee™]2 X 2.2mm Pitch, Wire-to-Wire Connector for Small Spaces, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
TE Connectivity826632-3
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight, AMPMODU MOD II
TE Connectivity826925-3
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-HoleCarton
Conn Unshrouded Header HDR 4 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-HoleCarton
描述
CONN PLUG HSG 5POS 2.20MM / 5 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
Hirose SCT
Plug Connector Housing, Pbt; Product Range:Df62 Series; Gender:Plug; No. Of Positions:5Ways; Pitch Spacing:2.2Mm; For Use With:Df62 Series Pin Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF62B-5EP-2.2C