Fastron 1210ASM-027J-01
General Purpose Inductor, 27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
数据表和文档
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,600
Authorized Distributors
4
Inductance
27 µH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
55
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
Introduction Date2021-03-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
描述
Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 0.027uH 5% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.13Ohm DCR 1210 Automotive T/R