Fastron 1008AS-R82J-01
Inductor RF Chip Molded Wirewound 820nH 5% 25MHz 52Q-Factor Ceramic 400mA 1.61Ohm DCR 1008 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Electro Sonic
Stock
0
Authorized Distributors
4
Inductance
820 nH
820 nH
820 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
DC Resistance (DCR)
1.61 Ω
1.61 Ω
1.61 Ω
Q Factor
52
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Introduction Date2006-11-03
描述
General Purpose Inductor, 0.82uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND CER IND 820nH 5%