Fastron 1008AS-8R2K-01
General Purpose Inductor, 8.2uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Inductance
8.2 µH
8.2 µH
8.2 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
8.4 Ω
8.4 Ω
8.4 Ω
Q Factor
24
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
Introduction Date2013-01-08
描述
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND CER IND 8.2uH 10%