Fastron 1008AS-1R5K-01
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
330 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
2.3 Ω
Q Factor
35
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
描述
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
1008 WIREWOUND CER IND 1.5uH 10%
7.9MHz 200MHz(Typ) 330mA 35 1.5¦ÌH 2.3¦¸ ¡À10% 1008 2.9mm*2.8mm