Fastron 0805F-3R9K-01
General Purpose Inductor, 3.9uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Burklin Elektronik
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Inductance
3.9 µH
3.9 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.6 Ω
3.6 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2012-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
描述
Wire-wound Ferrite RF Chip Inductor
Fastron
0805 WIREWOUND FERR IND 3.9uH 10%