Fastron 0603AS-012J-08
General Purpose Inductor, 0.012uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet1 页2 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,603
Authorized Distributors
3
Inductance
12 nH
12 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
35
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2018-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 330nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 330nH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 450mA 400mOhm DCR 1210 T/R
ROHS3Compliant Wirewound Active Lead Free Wirewound Inductor -40C~105C 900MHz 400mOhm Max 82nH
Ind RF Choke 5.6uH 5% 7.9MHz 45Q-Factor Ferrite 500mA AXL Bag
Inductor RF Wirewound 0.036uH 5% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 0.32A 0.4Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.28Ohm DCR 0603 T/R
描述
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
Inductor RF Chip Molded/Unshielded Wirewound 0.012uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 0.7A 0.13Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R