Fastron 0402AS-016J-01
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页3 年前
Electro Sonic
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2011-07-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
描述
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
0402 WIREWOUND CER IND 16nH 5%