EPCOS B82144A2102K000
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Axial WIRE (Type) Inductor 250V -55C 200MHz 80mOhm
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet10 页10 年前
Newark
_legacy Avnet
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.77%
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
相关零件
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Ind RF Choke 1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 815mA AXL Bag
Wurth Elektronik744766901
1.6MHz 254MHz 1.9A 25@1.60MHz 1¦ÌH 90m¦¸ ¡À10% 1812 , 4.5mm*3.2mm*3.4mm
Inductor Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.45A 0.5Ohm DCR 1812 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
描述
RF Choke Drum Core 1uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 2.2A 0.08Ohm DCR AXL Automotive T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
INDUCTOR, AXIAL, 1.0UH; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:2200mA; Q Test Frequency:7.96MHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:5.2mm; Climatic Category:55/125/56; Core Material:Ferrite; DC Current Max:2200mA; External Length / Height:14.8mm; Inductance Measurement Frequency:1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:40; Q Factor @ Frequency:40 @ 7.96MHz; Resistance:0.08ohm; Resonant Frequency:200MHz; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:250V; Voltage Rating VDC:250V