EPCOS B78108S1473J000
RF Choke Drum Core 47uH 5% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 450mA 1.1Ohm DCR AXL Automotive T/R
数据表和文档
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.36%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B78108S1473J000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 45Q-Factor Ferrite 340mA AXL T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 140mA 5Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 0.1A 4.3Ohm DCR 1210 T/R
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 0.22A 1.5Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
TDK B78108S1473J000 Inductor Axial 47 µH 450 mA 1.1 Ω 12.50 mm lead spacing
INDUCTOR, AXIAL, 47UH; Inductance:47µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:1.1ohm; DC Current Rating:450mA; Q Test Frequency:2.52MHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:450mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:0.1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:45; Q Factor @ Frequency:45 @ 2.52MHz; Resistance:1.1ohm; Resonant Frequency:7.5MHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%