Bourns PM1812-470J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5Ohm DCR 1812 T/R
数据表和文档
Newark
element14
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.63%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 140mA 5Ohm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T470J
Inductor RF Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 0.115A 5.33Ohm DCR 0806 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 45Q-Factor Ferrite 340mA AXL T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 0.1A 4.3Ohm DCR 1210 T/R
RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 0.205A 2.7Ohm DCR AXL Bag
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
2.52MHz 10MHz 140mA 50@2.52MHz 47¦ÌH 5¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 47muH
Smd Inductor, 47 Uh, 140Ma, 5%, 10Mhz, Full Reel; Inductance:47Μh; Dc Resistance Max:5Ohm; Self Resonant Frequency:10Mhz; Dc Current Rating:140Ma; Inductor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:Pm1812 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-470J-RC