EPCOS B78108S1222K000
RF Choke Drum Core 2.2uH 10% 1MHz 55Q-Factor Ferrite 1A 0.25Ohm DCR AXL Automotive T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet9 页13 年前
Newark
Farnell
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B78108S1222K000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,840
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1 A
1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
250 mΩ
250 mΩ
Q Factor
55
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
相关零件
Ind RF Choke Bobbin Core 2.2uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 750mA AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 2.2uH 10% 7.9MHz 50Q-Factor Ferrite 0.63A 0.25Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 2.2uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 850mA 180mOhm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Ind General Purpose Chip Wirewound 2.2uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 380mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
描述
General Purpose Inductor, 2.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
1A 2.2uH Color Circle Coils Inductor 卤10% 55@7.96MHz Plugin,D4xL9.2mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
Axial Leaded High Frequency Inductor, Rf Choke, B78108S Bc Series, 2.2 H, 10%, 0.25 Ohm, 1 A Rohs Compliant: Yes |Epcos B78108S1222K000.
INDUCTOR, AXIAL, 2.2UH; Inductance:2.2µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.25ohm; DC Current Rating:1000mA; Q Test Frequency:7.96MHz; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Diameter:4mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:1000mA; External Length / Height:9.2mm; Inductance Measurement Frequency:1MHz; Inductor Type:High Frequency / RF; Lead Diameter:0.63mm; Lead Length:25mm; Package / Case:Axial; Q @ Vr F:55; Q Factor @ Frequency:55 @ 7.96MHz; Resistance:0.25ohm; Resonant Frequency:140MHz; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%