EPCOS B72220S0600K101
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 3.6nF 100A; Clamping 165V; Varistor 100V
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+5.10%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72220S0600K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LittelfuseV120ZA20P
Varistor Metal Oxide 75 Volt AC 102 Volt 6500 Amp 132 Volt Through Hole
Epcos B72220S0750K101 75V 40J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 2.9nF 100A; Clamping 200V; Varistor 120V
PanasonicERZ-V14D121
TVS Varistor, 75 VAC, 100 VDC, ERZV, 200 V, Disc, Radial Leaded, 15.5 mm, Zinc Oxide Non-Linear Resistor (ZNR)
PanasonicERZ-V14D101
ZNR Series 60 VAC 85 VDC 6000 A 3200 pF Type D Through Hole Varistor
Varistor, Circuit Protection,65VDC,135V,6500A,Metal Oxide,3800pF,1W,<25ns,-40deg
描述
Epcos B72220S0600K101 60V 33J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 165V 100A 20mm 10%
100V 6.5KA 1 90V 110V 85V 60V 33J 3.6nF@1kHz 25.5mm*4.4mm
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=60Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=6500A
Var MOV 60VAC/85VDC 6500A 100V Thru-Hole Radial Bulk
Varistor Metal Oxide 3600pF 100A 100V Through Hole
90V~110V 6.5kA Radial Leaded Varistors ROHS
Varistor, 33J, Through Hole Mount
Varistor, 60Vac, 85Vdc, 165V, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:60V; Voltage Rating Vdc:85V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:165V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:6.5Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0600K101