EPCOS B72210S0511K101
820V 2.5KA 1 738V 902V 670V 510V 55J 140PF@1KHZ DIP 12MM*6.7MM*15MM
数据表和文档
IHS
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.68%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72210S0511K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
Mount
Through Hole
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Termination
Number of Turns
Tolerance
10 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Through Hole Radial RoHS Compliant TVS Varistor 1.65kV 25A 10mm 10%
LittelfuseV575LA10P
LA Series 730 VDC 575 V RMS 1500 V Clamp 2500 A 90 pF Radial Lead Varistor
1KV 2.5KA 1 900V 1.1KV 825V 625V 68J 110pF@1kHz 12mm*7.5mm*15mm
PanasonicERZVGAD911
TRANSIENT/SURGE ABSORBER Varistor, 745V, 130J, Through Hole Mount
LittelfuseV625LA10P
Var MOV 625VAC/825VDC 2500A 1100V Radial Bulk
LittelfuseV575LU10P
Radial Varistor 10Mm Rohs/Lead Free/ T&r |Littelfuse V575LU10P
描述
Bulk 2 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 1.355kV 25A 10mm 10%
820 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Var MOV 510VAC/670VDC 2500A 820V Thru-Hole Radial Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=510Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=2500A
Varistors 510V RMS 10MM RADIAL Varistor S10K510
738V~902V 2.5kA Radial Leaded Varistors ROHS
Varistor, 670V, 55J, Through Hole Mount
670V 510V 820V Plugin Varistors ROHS
Varistor, Mov, 1.355Kv, Disc 12Mm; Voltage Rating Vac:510V; Voltage Rating V Dc:670V; Product Range:B722 Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:1.355Kv; Varistor Case Style:Disc 12Mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor (Mov); Peak Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72210S0511K101