EPCOS B72207S0421K101
Epcos B72207S0421K101 420V 32J 7mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
数据表和文档
IHS
Datasheet47 页8 年前
Newark
Ciiva
TME
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.93%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B72207S0421K101 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Termination
Radial
Radial
Number of Turns
Tolerance
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
TVS Varistor, 420 VAC, 560 VDC, StandarD B722, 1.12 kV, Disc, Radial Leaded, 7 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV480LT7P
Var MOV 480VAC/640VDC 1200A 825V Thru-Hole Radial T/R
LittelfuseV460LA7P
715V 1.2KA 1 643.5V 7.865KV 615V 460V 37J 55pF@1MHz 7.3mm*13mm
LittelfuseV480LA7P
VARISTOR 750V 1.2KA DISC 7MM / 750 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
描述
Varistors; B72207S0421K101; TDK; 1.12 kV; 560 V; Radial, Through Hole; 680 V
SIOV metal oxide varistors S07K420 420V 1200A 32J 0.25W DIP2
680V 1.2KA 1 612V 748V 560V 420V 32J 75pF@1kHz 5.4mm*11.5mm
Var MOV 420VAC/560VDC 1200A 680V Thru-Hole Radial Bulk
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=420Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=1200A
612V~748V 1.2kA Radial Leaded Varistors ROHS
EPCOS B72207S0421K101 VARISTOR, 32.0J, 420VAC
560V 420V 680V Plugin Varistors ROHS
Varistor, 32J, Through Hole Mount
Varistor, 420Vac, 560Vdc, 1.12Kv, 7Mm Disc; Voltage Rating Vac:420V; Voltage Rating Vdc:560V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:1.12Kv; Varistor Case Style:Disc 7Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:1.2Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72207S0421K101