EPCOS B57153S0330M000
NTC Inrush Current Limiters, Resistance (at 25℃)=33Ω, Maximum Current=1.3A
Production
价格与库存
数据表和文档
Burklin Elektronik
Datasheet20 页6 年前
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+42.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B57153S0330M000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thermistor, ICL NTC, 33 ohm, -20% to +20%, Radial Leaded, B57153S0 Series
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3339JB0 NTC-Resistor wired up
Thermistor NTC 33 Ohm 20% 2-Pin Radial 3000K T/R Automotive
33惟 450mW 卤5% 卤3% NTC Thermistors ROHS
描述
Inrush current limiters include PTC and NTC Thermistors.
Thermistor NTC 33 Ohm 20% 2-Pin Radial 3000K Bulk Automotive
NTC Thermistor, 33ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC Leaded 33R 8.5mm
33¦¸ ¡À20% 1.4W 8.5mm*6mm*13mm
Thermistor, Ntc, 33R, 1.3A; Product Range:B57153S0 Series; Disc Size:8.5Mm; Zero Power Resistance At 25°C:33Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:-; Maximum Steady State Current At 25°C:1.3A; Svhc:No Svhc (27-Jun-2018); Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B57153S0330M000