EPCOS B32921C3223M289
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页5 年前
TME
Newark
ODG (Origin Data Global)
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32921C3223M289 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 nF
22 nF
22 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
8.9916 mm
Introduction Date2004-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463F222000N0M
Yageo GroupR46KI22200001M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Film Cap Mkp X2 0.022Μf 20% 305Vac Ls 15Mm/Tape & Reel |Epcos B32922C3223M189
Yageo GroupR46KI22200001K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
FILM CAP MKP X2 0.022µF 20% 305Vac LS 15mm
描述
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD / 0.022 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
Cap Film Suppression X2 0.022uF 630VDC/305VAC PP 20% (13 X 4 X 9mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 110C Ammo
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 20% 22nF 305V
FILM CAP MKP X2 0.022µF 20% 305Vac LS 10mm
X2 capacitor Temperature range: -40 ... 105 °C Capacitance tolerance: ±20% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/105/56 Packaging: Ammo Pack Pitch: 10 mm Capacitance: 22 nF Leg length: 6 mm Rated voltage: 305 VAC ø d: 0.6 mm
Cap, 22000Pf, 20%, Pp; Capacitance:22000Pf; Suppression Class:X2; Product Range:B32921 Series; Voltage Rating X:305V; Voltage Rating Y:-; Capacitor Dielectric Type:Pp (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 20%; Dv/Dt Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32921C3223M289