EPCOS B32921C3104M189
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页5 年前
TME
Newark
ODG (Origin Data Global)
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.81%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32921C3104M189 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.0904 mm
12.0904 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2004-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount, 5124
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR463F310050M1M
Yageo GroupR46KI310000M1M
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.1uF 305VAC PP 20% (18 X 5 X 10.5mm) Radial 15mm 105C Automotive Bulk
描述
Radial FILM CAPACITOR B32921 305V 0.1muF 卤20% 0.512Lx0.236W 13.00mmx6.00mm
Capacitor POLYPROPYLENE PP FILM 0.1UF 30; 305VAC 20%, RADIAL; Capacitance:0.1 F; Voltage Rating VAC:305VAC;
Cap Film Suppression X2 0.1uF 630VDC/305VAC PP 20%( 13 X 6 X 12mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 110C T/R
Suppression Cap, 0.1Uf, Class X2, 305V; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X2; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32921C3104M189