EPCOS B32561J3154K000
Cap Film 0.15uF 250VDC/160VAC PET 10% 11.5 X 3.3 X 6mm RDL 10mm Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet46 页7 年前
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 EPCOS B32561J3154K000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECQ-E2154KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154KB3
Ecqe(B), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2154KB3
PanasonicECQ-E2154KB
Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (7.9 X 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82IC3150Z350K
Cap Film 0.15uF 250V PET 10% (7.2 X 6 X 11mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82IC3150AA50K
Epcos 150nF +/-10% 160V ac; 250V dc; B32520 Through Hole Polyester Film Capacitor
描述
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 150nF 160V
CAP, 0.15µF, 250V, 10%, PET; Capacitance: 0.15µF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32561 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radia