EPCOS B32529C1474K000
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet44 页5 年前
Newark
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.15%
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,853
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
9.4996 mm
9.4996 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MKS film capacitor, 470 nF, ±10 %, 100 V (DC), PET, 5 mm, MKS2D034701E00KSSD
Yageo GroupR82EC3470Z370K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC3470DQ70K
Cap Film 0.47uF 100VDC/63VAC PET 10% 7.2 X 4.5 X 9.5mm RDL 5mm Ammo Pack
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (10 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR60EI3470AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
描述
MKT film capacitor, 470 nF, ±10 %, 100 V (DC), PET, 5 mm, B32529C1474K000
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 470nF 100V
CAP, 0.47µF, 100V, 10%, PET; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32529 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radia
Capacitor, Film, Pet, 0.47Uf, 100V, Rad; Dielectric Type:Metallized Pet Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.47Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):63V; Voltage(Dc):100V; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C1474K000