Eaton PTV-6R0H505-R
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 6V, 5000000uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+297%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton PTV-6R0H505-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,872
Authorized Distributors
6
Capacitance
5 F
5 F
Tolerance
Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6 V
6 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
Height - Seated (Max)
Max Operating Temperature
85 °C
85 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
-40 °C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2020-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
BULKSupercapacitors / Ultracapacitors CAP PTV 6.0V 5F 0.072 ohm, Horiz
5F 6V -10%~20% 1000h@ 65¡ãC 6V 54m¦¸ 21.3mm*11mm*33mm
SUPERCAPACITOR, 5F, 6V, EDLC, CAN ROHS COMPLIANT: YES
Cap Supercap 5F 6V -10% to 30% ( 21.3 X 11 X 32.5mm ) Radial Aluminum Oval Can 5.3mm 80uA 0.072 Ohm 1000h 65C Box