Eaton JGE3150FAG
Molded Case Circuit Breakers 3 Pole 150A Thermal Magnetic Jg Frame G Series
数据表
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet445 页11 年前
Datasheet63 页12 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
Eaton / Cutler HammerHMCP150T4C
Molded Case Circuit Breaker, HMCP Series, 150A, 3 Pole, 600V AC, 65kA at 600V AC
Square DHDL36125
Molded Case Circuit Breaker, POWERPACT H Series, 125A, 3 Pole, 600V AC, 25kA at 240V AC
Square DHDL36150
Molded Case Circuit Breaker, POWERPACT H Series, 150A, 3 Pole, 600V AC, 25kA at 240V AC
Carling TechnologiesEA3-X0-02-564-12A-BB
Circuit Breakers
描述
Eaton Cutler-Hammer (JGE3150FAG) Series G Circuit Breaker: JG-Frame, 3 Pole, 150 Amp, 25kA @ 415 & 480V Fixed Thermal, Adj Magnetic
Eaton Series G molded case circuit breaker, JG-frame, JG, Fixed thermal, adjustable magnetic trip, Three-pole, 150 A, 600 Vac, 65 kAIC at 240 Vac, 25 kAIC at 480 Vac, 18 kAIC at 600 Vac, Line and load, Metric, 50/60 Hz, 80% rated
Circuit Breaker, 3 Pole, 150A; Product Range:G Series; Current Rating:150A; No. Of Poles:3 Pole; Voltage Rating Vdc:250V; Voltage Rating Vac:600V; Circuit Breaker Mounting:Din Rail, Panel Rohs Compliant: No |Eaton Cutler Hammer JGE3150FAG