Eaton DR1030-2R8-R
Inductor Power Shielded Drum Core 2.8uH 30% 100KHz Ferrite 5.1A 14.5mOhm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页10 年前
Datasheet3 页18 年前
Datasheet3 页18 年前
Master Electronics
DigiKey
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton DR1030-2R8-R 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.1A 0.015Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.5A 0.014Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.2A 0.01Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.6A 0.0216Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.2A 10mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz 4.3A 0.015Ohm DCR 2424 T/R
描述
General Purpose Inductor, 2.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
INDUCTOR, 2.8UH, 5.1A, SHIELDED; Inductance: 2.8µH; RMS Current (Irms): 5.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6.08A; Product Range: DR1030 Series; Power Inductor Case: 10.5mm x 10.3mm x 3mm; DC Resi
INDUCTOR, SHIELDED, 2.8UH, 5.1A; Product Range:COILTRONICS - DR1030 Series SMD Shielded Inductors; Inductance:2.8µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.0145ohm; DC Current Rating:5.1Arms; Inductor Case Style:SMD; Core Material:Ferrite; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)