Eaton CB61F12A-TR2
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R PSE/cULus
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Sager Electronics
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.29%
Introduction Date2012-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Bel Fuse0679L9150-01
Electric Fuse, Very Fast Blow, 15A, 125VAC, 125VDC, 50A (IR), Surface Mount, 2410
Bel Fuse0679L9150-05
Fuse Chip Fast Acting 15A 125V SMD Solder Pad 2410 6.1 X 2.54 X 2.79mm Ceramic T/R Automotive
Fuse, Surface Mount, 15 A, Fast Acting, 125 VAC, 125 VDC, 2410 [6125 Metric], Brick CB61F
Fuse Chip Fast Acting 15A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R PSE/cULus
Fuse Miniature Fast Acting 15A 125V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton
Bel Fuse3SB 1.5-R
Fuse Miniature 1.5A 125V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder
描述
Electric Fuse, Fast Blow, 12A, 125VAC, 125VDC, 50A (IR), Surface Mount, 2410
SMD Fuse, Fast Acting, 12 A, 125 VAC, 125 VDC, 2410 [6125 Metric], CB61F
The fast-acting CB61F Series of SMD Brick fuse provides high breaking capacity performance in a CQC Approved SMD package. The CB61F Series offers 125Vac/50A and 125Vdc/300A protection up to 15 amps, which is among the highest in its class.