Eaton CB61F10A-TR2
Fuse Chip Fast Acting 10A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R PSE/cULus
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Sager Electronics
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Eaton CB61F10A-TR2 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2012-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Bel Fuse0679L9120-01
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 2410 6.1 X 2.54 X 2.79mm Ceramic T/R Automotive
Bel Fuse0679L9120-05
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R PSE/cULus
Fuse Chip Fast Acting 12A 125V SMD Solder Pad 6.1 X 2.57 X 2.57mm T/R CQC/PSE/cULus
Bel Fuse3SB 12-R
Fuse Miniature Slow Blow Acting 12A 125V Holder Cartridge 6.35 X 31.8mm Glass CE/CSA/PSE/cULus
Schurter3404.0021.11
Fuse Chip Fast Acting 10A 125V SMD Solder Pad 7.4 X 3.1mm Thermoplastic Plastic Bag
描述
Electric Fuse, Fast Blow, 10A, 125VAC, 125VDC, 100A (IR), Surface Mount, 2410
SMD Fuse, Fast Acting, 10 A, 125 VAC, 125 VDC, 2410 [6125 Metric], CB61F
The fast-acting CB61F Series of SMD Brick fuse provides high breaking capacity performance in a CQC Approved SMD package. The CB61F Series offers 125Vac/50A and 125Vdc/300A protection up to 15 amps, which is among the highest in its class.