E-Switch PV5H24018
PV5 Series 36 V 2A SPST-NO Anti-Vandal Illuminated Panel Mount Pushbutton Switch
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 E-Switch PV5H24018 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2011-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
E-SwitchPV2S240NN
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),DOMED ACTUATOR,2A, 48VDC, SOLDER, PV2 SERIES
E-SwitchPV5H24019
PUSHBUTTON SWITCH, PV5,IP65,SPST-NO, OFF-(ON),RAISED RED ACTUATOR,2A,36VDC, SOLDER
E-SwitchPV2H240BB
Switch Push Button OFF (ON) SPST Round Button 2A 36VDC Momentary Contact Solder Panel Mount
APEM1213C2
APEM 1213C2 Pushbutton Switch, SPST-NO, Off-(On), 125 V, 12 V, 3 A, Quick Connect, Solder
APEM1212C2
APEM 1212C2 Pushbutton Switch, SPST-NC, Off-(On), 250 V, 24 V, 3 A, Solder
NKK SwitchesSB4011NCM
Pushbutton Switch SPST N.C. On-Off (maintained/momentary) 250VAC 3A/125Vac 2A/250V Black
描述
ANTI-VANDAL SWITCH, SPST, OFF-(ON), 2A, 36V DC, SOLDER, IP65, PV5 SERIES
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 36V
ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, SOLDER;; ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, SOLDER; Product Range:PV5 Series; Panel Cutout Diameter:12mm; Contact Configuration:SPST; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round Raised; Actuator / Cap Colour:Green; IP Rating:IP65