E-Switch PV2H240BB
Switch Push Button OFF (ON) SPST Round Button 2A 36VDC Momentary Contact Solder Panel Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+94.23%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.31
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
E-SwitchPV2S240NN
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),DOMED ACTUATOR,2A, 48VDC, SOLDER, PV2 SERIES
E-SwitchPV5H24018
PV5 Series 36 V 2A SPST-NO Anti-Vandal Illuminated Panel Mount Pushbutton Switch
E-SwitchPV5H24019
PUSHBUTTON SWITCH, PV5,IP65,SPST-NO, OFF-(ON),RAISED RED ACTUATOR,2A,36VDC, SOLDER
APEM1213C2
APEM 1213C2 Pushbutton Switch, SPST-NO, Off-(On), 125 V, 12 V, 3 A, Quick Connect, Solder
APEM1212C2
APEM 1212C2 Pushbutton Switch, SPST-NC, Off-(On), 250 V, 24 V, 3 A, Solder
NKK SwitchesSB4011NCM
Pushbutton Switch SPST N.C. On-Off (maintained/momentary) 250VAC 3A/125Vac 2A/250V Black
描述
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),HIGH ACTUATOR, 2A,48VDC, SLDR, PV2 SERIES
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V
Anti-Vandal Sw, Spst-No Dm, 2A/48V; Product Range:Pv2 Series; Panel Cutout Diameter:16Mm; Contact Configuration:Spst-No Dm; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round Raised Flat; Actuator/Cap Colour:Natural Rohs Compliant: Yes |E-Switch PV2H240BB