Diodes Inc. SMBJ85A-13-F
SMBJ Series 85 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet6 页9 年前
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
101.3 V
99.2 V
99.2 V
Clamping Voltage
137 V
137 V
137 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 10V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
1SMB11A: 600 Watt SMB Transient Voltage Suppressors 11 V Unidirectional
BournsSMBJ6.5A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 7.22V 500muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ8.0A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 10.2V 44.2A 600W -55C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 6.5V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 8.0 V Unidirectional
描述
Tvs Diode, 600W, 85V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ85A-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 85V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
4.4A 600W 137V 94.4V 85V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
PROTECTION TVS UNIDIRECTIONAL SMB 600W 85.0V ROHS 3K
TVS Diode Single Uni-Dir 85V 600W 2-Pin SMB T/R
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 85V
Diodes Inc SCT
TVS DIODE, 600W, 85V, UNIDIR, SMB;