Diodes Inc. SMBJ58A-13-F
SMBJ Series 600 W 58 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
69.5 V
67.8 V
67.8 V
Clamping Voltage
93.6 V
93.6 V
93.6 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
6.4 A
6.4 A
6.4 A
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseSMBJ58A
SMBJ Series 600 W 71.2 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseTPSMA6L58A
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 600W 58V AEC-Q101 5% Uni-Directional
Diodes Inc.SMBJ7.0A-13-F
Tvs Diode, 600W, 7V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ7.0A-13-F
BournsSMBJ51A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 56.7V 5muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ7.0A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 7.78V 50A 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ64A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 64V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
描述
ESD Suppressor / TVS Diodes Unidirectional 58V 6.4A 600W SMB(DO-214AA)
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 58V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
6.4A 600W 93.6V 64.4V 58V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diode TVS Single Uni-Dir 58V 600W 2-Pin SMB T/R
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 58.0V
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 58V
Diodes Inc SCT
Transient Suppression Diode (TVS)
DIODE TVS UNIDIR 58V 600W 2PIN SMB
TVS DIODE, 93.6V, 600W, DO-214AA; Product Range: SMBJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 58V; Clamping Voltage Vc Max: 93.6V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 64.4V; Breakdown Voltage Max: 74.6V; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited