Diodes Inc. SMBJ48A-13-F
Tvs Diode, 600W, 48V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ48A-13-F
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页9 年前
Components Direct
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-87.93%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
57.3 V
56.1 V
56.1 V
Clamping Voltage
77.4 V
100 V
100 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
7.7 A
40 A
40 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseSMBJ48A
SMBJ Series 5 W 58.9 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
LittelfuseTPSMA6L48A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 48V 600W 60A 5% UniDirectional
onsemiSMBJ48A
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 77.4V 5muA 600W 150C
BournsSMBJ51A
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 56.7V 5muA 600W -55C~150C TJ
BournsSMBJ40A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 45 V Unidirectional
描述
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 48 V, 77.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=48V VBR(min)=53.3V VC=77.4V@IPP=7.7A SMB
SMBJ Series 48 V 600 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB