Diodes Inc. SMBJ36CA-13-F
SMBJ36CA Series 600 W 36 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing5 页6 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
iiiC
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
43 V
42.1 V
42.1 V
Clamping Voltage
58.1 V
58.1 V
58.1 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
10.3 A
10.3 A
10.3 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseSMBJ36CA
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMBJ36CA; LITTELFUSE; 36 V; 2; 58.1 V; 40 V
BournsSMBJ40CA
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ43CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 43 V, 76.7 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ45CA
8.3A 600W 72.7V 50V Bidirectional 45V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Diodes Inc.SMBJ43CA-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=43V VBR(min)=47.8V VC=69.4V@IPP=8.6A SMB
Diodes Inc.SMBJ30CA-13-F
SMBJ30CA Series 600 W 30 V Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
描述
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMBJ36CA-13-F; DIODES; 36 V; 58.1 V; 40 V; 43 V
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=36V VBR(min)=40V VC=58.1V@IPP=10.3A SMB
TVS DIODE, 58.1V, 600W, DO-214AA; Product Range: SMBJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 36V; Clamping Voltage Vc Max: 58.1V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 40V; Breakdown Voltage Max: 46V; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited