Diodes Inc. SMBJ100A-13-F
Tvs Diode, 600W, 100V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ100A-13-F
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet6 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
119.5 V
117 V
117 V
Clamping Voltage
162 V
162 V
162 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
3.7 A
3.7 A
3.7 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.SMBJ9.0A-13-F
SMBJ Series 600 W 9 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ120A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 120V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ130A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMBJ130A; 209 V; 2.9 A; 130 V; 144 V - 159 V
LittelfuseP6SMB150A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 128V, RoHS
ESD protection diodes / TVS diodes; VISHAY; SMBJ130A-E3/52; 209 V; 2.9 A; 130 V; 144 V - 159 V
LittelfuseSMBJ130A
2.9A 600W 209V 144V Unidirectional 130V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
描述
SMBJ Series 100 V 600 W SMT Uni-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 100V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon
Diode TVS Single Uni-Dir 100V 600W 2-Pin SMB T/R
3.7A 600W 162V 111V 100V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 100.0V
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor, 5µA, 100V
Diodes Inc SCT
Transient Suppression Diode (TVS)
TVS DIODE, 600W, 100V, UNIDIR, SMB;
600W 100V TRANSIENT VOLTAGE SUPPR. SMB