Diodes Inc. SBRT40V100CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 100V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet6 页10 年前
Diodes Inc SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-03-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-07-08
LTD Date2024-07-08
相关零件
Diodes Inc.SBR30A100CTFP
Diode Super Barrier Rectifier 100V 30A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 16A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Diodes Inc.SBR3060CTFP
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 15A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Diodes Inc.SBR2040CT
Diode Super Barrier Rectifier 40V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 15A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS30L45CFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 15A, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 20A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
SCHOTTKY RECTIFIER, 100V, 40A, TO-220AB; Available until stocks are exhausted
Schottky Rectifier, 100V, 40A, To-220Ab Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SBRT40V100CT