Diodes Inc. SBR60A60CT
Diode Super Barrier Rectifier 60V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Diodes Inc SCT
iiiC
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-220-3
TO-220AB
TO-220AB
Forward Voltage
490 mV
1.3 V
1.3 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
30 A
10 A
10 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
35 ns
35 ns
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-05-24
LTD Date2021-05-24
相关零件
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 20A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
STMicroelectronicsSTPS20L40CFP
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 40V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 30A, 100V V(RRM), Silicon, TO-220AB
Diodes Inc.SBR60A100CT
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
STMicroelectronicsSTPS30M100SFP
Rectifier Diode, Single, 100 V, 30 A, 800 mV, 300 A, 150 C RoHS Compliant: Yes
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 45V V(RRM), Silicon, TO-220AB
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 60V V(RRM), Silicon, TO-220AB
DIODE ARRAY SBR 60V 30A TO220AB
SUPER BARRIER RECTIFIER, 60 A, RoHS