Diodes Inc. MMSZ5250BS-7-F
Zener Diode, 20V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5250BS-7-F
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页12 年前
Future Electronics
TME
Diodes Inc SCT
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.11%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
73,059
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
Zener Voltage
20 V
20 V
Tolerance
5 %
Power Dissipation
200 mW
Impedance
25 Ω
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MMSZ5248BS-7-F
Zener Diode, 18V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5251BS-7-F
Zener Diode, 22V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5251BS-7-F
MMSZ5252 Series 24 V ±5% 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diode Zener Single 20V 2% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 20V V(Z), 2.18%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
描述
MMSZ5250BS Series 20 V 10 mA 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Zener Diode, 20V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 20V 5% 25Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R