Diodes Inc. MMBD3004S-13-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 350V 0.225A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
HQonline
Diodes Inc SCT
备用零件
Price @ 1000
Stock
61,681
Authorized Distributors
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Forward Voltage
870 mV
870 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
225 mA
225 mA
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
50 ns
50 ns
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.70
Introduction Date2002-07-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-22
LTD Date2024-02-22
相关零件
Rectifier Diode Small Signal Switching Si 250V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS20
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 200V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAS19
Rectifier Diode Small Signal Switching 120V 0.2A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiBAV23S
BAV23S Series Single 250 V 200 mA Surface Mount Switching Diode - SOT-23
Diodes Inc.BAS21-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 250V 0.4A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BAS20-7-F
Rectifier Diode Small Signal Switching 200V 0.4A 50ns 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 0.225A, 350V V(RRM), Silicon
MMBD3004 Series, HiVolt Switching Diode BVR > 100V SOT23 T&R
DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT23
300V 4A 50ns 100nA 225¦ÌA SOT-23-3