Diodes Inc. MJD32C-13
MJD32C Series 100 V 3 A 15 Watt PNP Surface Mount Transistor - TO-252-3
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页8 年前
Diodes Inc SCT
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.74%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Diodes Inc. MJD32C-13 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-252-3
DPAK
DPAK
Polarity
PNP
PNP
Collector Emitter Breakdown Voltage
100 V
Max Collector Current
3 A
3 A
3 A
Transition Frequency
3 MHz
3 MHz
3 MHz
Collector Emitter Saturation Voltage
1.2 V
1.2 V
1.2 V
hFE Min
10
Power Dissipation
1.56 W
1.56 W
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
onsemiMJD32CTM
Tape & Reel (TR) Surface Mount PNP Single Bipolar (BJT) Transistor 10 @ 3A 4V 50muA 1.56W 3MHz
onsemiKSH42CTM
Power Bipolar Transistor, 6A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, Plastic/Epoxy, 2 Pin
Bipolar Transistors - BJT PNP -80V 10W 100MHz 200 hFE
Bipolar Transistor, -50V, -2A, Low VCE(sat), (PNP)NPN Single TP/TP-FA. ONSSPCDDENY1E7M;
Small Signal Bipolar Transistor, 3A I(C), 50V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon
Diodes Inc.2DB1182Q-13
32V 10W 120@500mA,3V 2A PNP TO-252 Bipolar Transistors - BJT ROHS
描述
100V 15W 10@3A,4V 3A PNP TO-252 Bipolar Transistors - BJT ROHS
Power Bipolar Transistor, 3A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, PNP, Silicon, TO-252, Plastic/Epoxy, 2 Pin
Trans GP BJT PNP 100V 3A 3900mW 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Bipolar Transistors - BJT 100V 3A PNP SMT
1.2V@ 375mA,3A PNP 15W 6V 1¦ÌA 100V 100V 3A TO-252-3 6.8mm*6.2mm*2.4mm