Diodes Inc. MBRD20150CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 150V V(RRM), Silicon, TO-252
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页11 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.09%
3D下载
EE Concierge
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MBRD10150CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 150V V(RRM), Silicon, TO-252
Diodes Inc.MBRD20100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
DIODE, ULTRA FAST, 10A, 200V, TO-252AA; Diode Type:Ultrafast Recovery; Diode Con
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 200V V(RRM), Silicon, TO-252
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK / Diode Schottky 60 V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA)
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
描述
Schottky Rectifier, 150V, 10A, To-252 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MBRD20150CT-13
Schottky Rectifier, 150 V, 10 A, Dual Common Cathode, TO-252 (DPAK), 3 Pins, 900 mV
MBRD20150CT Series 150 V 20 A Surface Mount Schottky Barrier Rectifier - TO-252
Rectifier Diode Schottky 150V 20A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R