Diodes Inc. DL4001-13-F
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1A, 50V V(RRM), Silicon
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
_legacy Avnet
iiiC
Mouser
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
MELF
MELF
Forward Voltage
1.1 V
1.1 V
1.1 V
Reverse Voltage (DC)
50 V
Average Rectified Current
1 A
1 A
1 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
2 µs
2 µs
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2003-08-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-08-05
LTD Date2020-02-05
相关零件
Diodes Inc.DL4007-13-F
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1A, 1000V V(RRM), Silicon
Diodes Inc.DL4004-13-F
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1A, 400V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1A, 600V V(RRM), Silicon
Surface Mount Glass Passivated Junction Rectifier | DIODE GEN PURP 600V 1A DO213AB
onsemiFDLL400
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 175V 0.6A 2-Pin LL-34 T/R
onsemiFDLL4448
SMALL SIGNAL DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 0.2A, 100V V(RRM), Silicon, DO-213AC
描述
DL4001 Series 1 A 50 V Surface Mount Fast Rectifier - MELF
DL4001-13-F,RECTIFIER STANDARD RECOVERY O/J MELF 1.0A 50V RO
50V 30A 5¦ÌA 1A MELF 2.64mm*2.6mm