Diodes Inc. BZX84C5V6TS-7-F
BZX84C Series 200 mW 5.6 V 10 mA SMT Triple Zener Diode Array - SOT-363
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
Diodes Inc SCT
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.QZX363C5V6-7-F
Zener Diode Array, 5.6V, 0.2W, Sot-363 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. QZX363C5V6-7-F
Diodes Inc.MMBZ5232BS-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 5.6V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C5V1TS-7-F
Zener Diode, 5.1V, 0.2W, Sot-363 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C5V1TS-7-F
描述
Zener Diode, 5.6V, 0.2W, Sot-363 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C5V6TS-7-F
Zener Diode Triple Parallel 5.6V 7.14% 40Ohm 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Zener Diode, 5.6V V(Z), 7.14%, 0.2W, Silicon, Unidirectional