Diodes Inc. BZX84C12T-7-F
Zener Diode Single 12V 5.39% 25Ohm 150mW 3-Pin SOT-523 T/R / DIODE ZENER 12V 150MW SOT523
数据表和文档
HQonline
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-523
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
12 V
12 V
12 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
150 mW
300 mW
300 mW
Impedance
25 Ω
25 Ω
25 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2001-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MMBZ5248BT-7-F
Diode Zener Single 18V 5% 150mW 3-Pin SOT-523 T/R
Diodes Inc.BZX84C10T-7-F
BZX84C10T Series 150 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-523
Diodes Inc.BZX84C24T-7-F
BZX84C24T Series 150 mW 24 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-523
描述
Zener Diode, 12V, 0.15W, Sot-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84C12T-7-F
Zener Diode, 12V V(Z), 5.39%, 0.15W, Silicon, Unidirectional
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 5.39%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
5% 100nA 12V 25¦¸ 150mW SOT-523 1.6mm*800¦Ìm*750¦Ìm