Diodes Inc. BZT52C33S-7-F
BZT52C33S Series 200 mW 33 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Mouser
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-47.40%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SC
SC
Zener Voltage
33 V
33 V
33 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C33W-7-F
Diode Zener Single 33V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5257BS-7-F
Zener Diode, 33V, 0.2W, Sod-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMSZ5257BS-7-F
Diodes Inc.MMSZ5259BS-7-F
Diode Zener Single 39V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Single 33V 5% 58Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiMM5Z33V
Diode Zener Single 33V 6% 200mW Automotive 2-Pin SOD-523 T/R
onsemiMM5Z33VT1
Zener Diode, 33V V(Z), 6.06%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
描述
Zener Diode Single 33V 6.06% 80Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Housing type: SOD-323 Package: SMD Power dissipation: 200 mW Zener resistance: 325 Ohm Zener voltage: 33 V
DIODE, ZENER, 33V, 200MW, SOD323; Zener Voltage Vz Typ:33V; Power Dissipation Pd:200mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOD-323; No. of Pins:2; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)