Diodes Inc. BZT52C10-7
Diode Zener Single 10V 6% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页21 年前
DigiKey
iiiC
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
84,742
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Zener Voltage
10 V
10 V
10 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Max Reverse Leakage Current
200 nA
200 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1995-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
描述
Zener Diode, 10V V(Z), 6%, 0.5W, Silicon, Unidirectional