Diodes Inc. APX803-29SAG-7
Processor Supervisor 2.93V 1 Active Low/Open Drain 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
iiiC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+58.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
LSSOP
TO-236-3
TO-236-3
Number of Pins
3
Number of Voltages Monitored
1
Reset
Active Low
Active Low
Reset Timeout
140 ms
185 ms
185 ms
Undervoltage Threshold
2.886 V
2.886 V
Overvoltage Threshold
2.93 V
2.974 V
2.974 V
Watchdog Timer
No
No
Min Supply Voltage
1.1 V
1.2 V
1.2 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Processor Supervisor 2.32V 1 Active Low/CMOS/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
Voltage Supervisor, 3-Pin, Microprocessor, Very Low Supply Current, Reset Monitor 2.93 V
Processor Supervisor 4V 1 Active Low/CMOS/Push-Pull 3-Pin SOT-23 T/R
Texas InstrumentsTLV810SDBZR
3-pin voltage supervisor (reset IC) with active-high push-pull reset 3-SOT-23 -40 to 125
描述
APX803 Series 2.93 V 200 ms SMT 3-Pin Microprocessor Reset Circuit - SOT-23-3
Voltage Supervisor/Reset IC, Fixed, 1 Channel, +2.93V, PDSO3
Processor Supervisor 2.93V 3Pin SOT23
SUPERVISOR, 2.93V, SOT-23-3 ROHS COMPLIANT: YES
20¦ÌA 1.1V 5.5V SOT-23-3 , 2.9mm*1.3mm*1.03mm
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-3
Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +2.93V, PDSO3
ROHS3Compliant Cut Tape (CT) APX803 Simple Reset/Power-On Reset supervisor 2.96V 3mm 140ms Minimum 400mW
Supervisory Circuits LINEAR REGULATOR VOLT SPVSR,2.93V
SOT-23 Monitors & Reset Circuits ROHS
IC MPU RESET CIRC 2.93V SOT23-3