Diodes Inc. 74HC595T16-13
Shift Register, 74HC595, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, TSSOP, 16 Pins
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页7 年前
HQonline
3 个月趋势:
+206%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
16
Logic Function
Shift Register
Shift Register
Direction
Unidirectional
Unidirectional
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
8
Propagation Delay
265 ns
240 ns
240 ns
Min Supply Voltage
2 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsM74HC595YTTR
Shift Register Single 8-Bit Serial to Serial/Parallel Automotive AEC-Q100 16-Pin TSSOP T/R
Diodes Inc.74HC594T16-13
Shift Register, 74HC594, Serial to Parallel, Serial to Serial, 1 Element, 8 bit, TSSOP, 16 Pins
74HC Series 6 V 8-Bit Parallel-In/Serial Out Shift Register - TSSOP-16
74HC Series 6V 3-St 8-Bit Serial-In Serial/Parallel-Out Shift Register-TSSOP-16
74HC Series 6 V SMT 8-Bit Shift Register with Input Flip-Flops - TSSOP-16
Texas InstrumentsSN74HC595PWR
HC/UH 74HC595 ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) shift register 34ns 1muA 61.887009mg 42MHz
描述
74HC595 Series 6 V 8 mA 8-Bit Shift Register w/ Output Register - TSSOP-16
Shift Register, 8Bit, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 74HC595T16-13
ROHS3Compliant Tape & Reel (TR) 2013 74HC shift register 52ns 8muA 172.98879mg 6V