Infineon CY62256V-70ZC
32K x 8 Static RAM / SRAM Chip Async Single 3V 256K-bit 32K x 8 70ns 28-Pin TSOP-I
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页24 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
TSOP
TSOP
Number of Pins
28
Memory Type
RAM, SDR, SRAM - Asynchronous
RAM, SDR, SRAM - Asynchronous
Density
256 kb
256 kb
Address Bus Width
15 b
15 b
Access Time
70 ns
70 ns
Frequency
70 GHz
70 GHz
Interface
Parallel
Parallel
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Introduction Date1996-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
描述
Standard SRAM, 32KX8, 70ns, CMOS, PDSO28
32K X 8 STANDARD SRAM 70 ns PDSO28
256Kbit 2.7V 30mA 3.6V