Cornell Dubilier WBR500-35A
Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 500uF 35V AXIAL CAP
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.71%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-28
相关零件
Cornell DubilierWBR500-25A
Cap 500uF 25VDC -10% to 150% 10.16 X 33.528mm AXL 0.95 Ohm 280mA 2000 hr
Cornell DubilierWBR500-50A
Cap Aluminum Lytic 500uF 50V -10% to 150% (13.21 X 39.88mm) Axial 0.77 Ohm 340mA 2000h 85C
NichiconTVX1V471MCD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470UF, 35V, Axial
NichiconTVX1A471MAD
VX Series 470 uF 10 V 85°C Ø8 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Cornell DubilierSKA471M050
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
描述
Cap Aluminum Lytic 500uF 35V -10% to 150% (13.21 X 42.42mm) Axial 0.87 Ohm 285mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 150% +Tol, 10% -Tol, 500uF, Through Hole Mount
500¦ÌF 35V -10%~150% 870m¦¸@ 120Hz 2000h@ 85¡ãC 285mA@ 120Hz,327.75mA@ 100kHz ,D13.2xL42.5mm 42.49mm