Cornell Dubilier SLPX153M035H5P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 35V 20% 85C
数据表和文档
Electro Sonic
Newark
Sager Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,109
Authorized Distributors
4
Capacitance
15 mF
15 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
4.95 A
4.95 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
37.0078 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierSLP153M025C4P3
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 15000UF, TOL20%, SNAP IN, 25V, 25X45
Cornell Dubilier380LX153M025K022
Cap Aluminum Lytic 15000uF 25V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 4600mA 3000h 85C
NichiconLLS1V153MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 35V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier381LX153M025A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USC 25V 15000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECO-S1EA153CA
Cap Aluminum 15000uF 25V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.036 Ohm 3600mA 3000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Through Hole Mount
85 °C Snap-In Aluminum Electrolytic 15000µF 35V
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP TH
Capacitor Alum Elec 15000Uf 35V 20%, Snap-In; Capacitance:15000Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case Style:Can; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Diameter:35Mm; Esr:0.035Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SLPX153M035H5P3