Cornell Dubilier SLPX101M400A3P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页4 年前
Sager Electronics
New Yorker Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,202
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.99 Ω
2.25 Ω
2.25 Ω
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
990 mA
940 mA
940 mA
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2009-09-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell Dubilier381LR101M450J022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm