Cornell Dubilier CDV16FF751JO3
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 70ppm/Cel TC, 0.00075uF, Through Hole Mount, 4617
数据表和文档
3 个月趋势:
-100%
Stock
1,807
Authorized Distributors
4
Capacitance
750 pF
750 pF
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
Height - Seated (Max)
12.7 mm
12.7 mm
Introduction Date2001-07-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cornell DubilierCDV16FF821JO3F
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00082uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCDV16FF681JO3F
Mica Capacitor, Mica, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0/+70ppm/Cel TC, 0.00068uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierCDV16FF681JO3
Cap Mica 680pF 1000V 5% (11.7 X 4.4 X 12.7mm) Radial 5.9mm 150C
描述
Mica HV Snubber Capacitors 750pF 1000V +/-5%
Snubber and RF Application, Mica Capacitors, Higher dV/dt Capability and Flatter Insertion Loss 1000V